PO PIERWSZE PRZEGLĄD FIZJOTERAPEUTYCZNY
Wszystko zaczyna się od zrobienia przeglądu fizjoterapeutycznego podczas, którego najpierw rozmawiam z rodzicami odnośnie okresu niemowlęcego dziecka (tak, tak, ma to znaczenie, nawet dla 10 latka), później kwestii zdrowotnych, treningu i oczywiście trybu życia (bo jak to mawiam: ,,fizjoterapia bez zmiany nawyków to jak jedzenie czekolady pomiędzy posiłkami w świetnie ułożonej diecie”). Później rozmawiam z dzieckiem, żeby poznać jego zaangażowanie i motywację do sportu.
No i przechodzimy do kolejnego etapu badania, podczas którego oceniana jest ruchomość stawów, wydolność mięśni, a także cała postawa ciała. Oceniamy chód i sposób wykonania poszczególnych elementów dyscypliny sportowej, którą uprawia Mały Sportowiec.
CO DLAEJ?
Jeżeli nie dostrzegam ewidentnych problemów to ,,przybijamy piątkę” i udzielam wskazówek jak utrzymać tak dobry stan jaki jest.
Jeżeli spotykamy się w ramach leczenia bądź fizjoprofilaktyki to rozpoczynamy fizjoterapię.
JAK WYGLĄDA FIZJOTERAPIA PODCZAS WSPÓŁPRACY ZE MNĄ?
Odbywa się na sali rehabilitacyjnej. Trwa 60 min: 30 min to indywidualna praca z fizjoterapeutą, na którą składa się praca manualna na mięśniach, powięziach i stawach, a także praca nad wzorcami ruchowymi. Kolejne 30 minut to ćwiczenia pod nadzorem fizjoterapeuty, które mają wzmocnić to co osłabione, rozluźnić to co spięte i poprawić stabilność, a także nauczyć prawidłowego wzorca wykonywania danego ruchu, aby był efektywny i bezpieczny.